bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 23 marca 2020
  • wyświetleń: 4234

[WIDEO] Zator przed granicą w Cieszynie Boguszowicach miał blisko 20 kilometrów!

Poniedziałek przywitał kierowców na S-52 korkami w stronę czeskiej granicy. Zator narastał od godziny 4:00 i ciągle się powiększał, aż do godziny 13:00. W kluczowym momencie korek kończył się w okolicach Skoczowa przy węźle Harbutowice. Co było powodem takich kolejek? Trochę biurokracji i trochę głupoty...Autor filmu: BBdron

Czeskie służby odpowiedzialne za kontrolę ruchu granicznego wprowadziły od dziś do obiegu nowy dokument. W wielkim skrócie to zaświadczenie wystawiane przez czeskiego pracodawcę z potwierdzeniem, że obywatel Polski pracuje na terenie Czech i przekracza granicę cyklicznie (brak kwarantanny, która dotyczy pozostałych osób wjeżdżających na terytorium Republiki Czeskiej). Zdecydowana większość pracowników była przygotowana do kontroli, która odbywała się sprawie. Problem pojawił się wraz z pierwszymi pracownikami, którzy stawili się na granicy bez dokumentów lub ich dokumenty były niekompletne. Komplikacje biurokratyczne zaczęły się piętrzyć, a kolejka na granicy wydłużać. W korku utknęli także kierowcy ciężarówek, dla których nic w przepisach się nie zmieniło. Z racji części zablokowanych pasów do odprawy, nie mogli oni sprawnie przejeżdżać na teren Republiki Czeskiej.

Do godziny 10:00 kierowcy samochodów ciężarowych sprawnie ustawiali się w kolejce na prawym pasie ruchu. Pozostali uczestnicy ruchu, którzy zjeżdżali z drogi ekspresowej mogli sprytnie przecisnąć się do zjazdu i bez przeszkód kontynuować podróż. Doskonale widać to na filmie przesłanym przez Piotra i opublikowanym na Facebooku o godzinie 8:20.

Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Przed godziną 10:00 korytarz został zablokowany przez nieświadomych kierowców, którzy próbowali dostać się na przejście graniczne jadąc między pojazdami. Dwupasmowa droga ekspresowa stanęła, a na jezdni utworzyły się trzy pasy ruchu, bez możliwości przejazdu służb ratunkowych. Apogeum utrudnień nastąpiło około godziny 12:30 - 13:00, gdy korek miał około 20 kilometrów i kończył się w okolicy Skoczowa (węzeł Harbutowice).

Wtedy do akcji wkroczyli policjanci. Jak informuje zespół prasowy KPP Cieszyn, do działań na drodze ekspresowej skierowano cztery patrole. Funkcjonariusze w ciągu kilku godzin rozładowali korek o połowę. Skuteczne działania policji zbiegły się ze zmniejszonym ruchem związanym z przekraczaniem granicy przez osoby niepodlegające kwarantannie. Około godziny 16:00 kolejka do przejścia miała kilkaset metrów.

Niewykluczone, że wtorkowy poranek przyniesie podobne problemy.

Zator przed granicą w Cieszynie Boguszowicach miał blisko 20 kilometrów · fot. BBdron


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.