bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 29 marca 2020
  • wyświetleń: 10088

[WIDEO] Interwencja śmigłowca LPR w Wilamowicach

W niedzielę, 29 marca około godziny 12:50 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zasłabnięciu kobiety na terenie prywatnej posesji w Wilamowicach przy ul. Jana III Sobieskiego. Zadysponowano lokalną jednostkę OSP, dwa zastępy JRG-2 i dwa zespoły ratownictwa medycznego w tym śmigłowiec ratunkowy z Kaniowa (Ratownik 4).Autor filmu: Bielskie Drogi

Latająca karetka jako pierwsza dotarła pod wskazany adres (około 6-7 minut od przyjęcia zgłoszenia). Śmigłowiec wylądował w pobliżu miejsca zdarzenia. Lekarz pieszo udał się do pacjentki. Stan poszkodowanej poprawił się i nie było konieczności transportu drogą powietrzną. Kobieta w stanie ogólnym dobrym została przetransportowana do szpitala przez zespół naziemny.

Okoliczni mieszkańcy byli zaskoczeni ilością służb, które interweniowały w sprawie, która z pozoru mogłaby wydawać się błaha. To standardowa procedura w przypadku wielu interwencji, zwłaszcza tych, gdzie wiadomo o lądowaniu śmigłowca. Strażacy mogą pomóc pilotowi bezpiecznie posadzić maszynę na ziemi wyznaczając lądowisko i w przypadku słabej widoczności np. pomóc w nawigacji.

Warto też wspomnieć o ich odpowiednim przeszkoleniu nie tylko w kwestii standardowych działań takich jak gaszenie pożarów. Strażacy mają dobrą wiedzę i przeszkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy. W przypadku gdyby śmigłowiec z różnych powodów nie mógł wylądować, mogą oni z powodzeniem udzielić pomocy medycznej osobie poszkodowanej i kontynuować te działania do czasu przyjazdu ambulansu.

Interwencja śmigłowca LPR w Wilamowicach
fot. Bielskie Drogi


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.