bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 27 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 28143

[WIDEO] Problematyczny lewoskręt w górską. Tak ma być i już!

Końcem minionego tygodnia wymalowano brakujące oznakowanie poziomie na remontowanym odcinku ulicy Żywieckiej w Bielsku-Białej. Jasne się stało, że niektóre skrzyżowania znaczenie się zmieniły. Tak jest m. in. na lewoskręcie w Bora Komorowskiego, gdzie niegdyś jadąc od strony Mikuszowic można było skręcać z dwóch pasów. Obecnie tylko z lewego. Sporo zmieniło się także na skrzyżowaniu Żywieckiej z Górską.Autor filmu: Bielskie Drogi

Przed remontem jadąc w ulicą Żywiecką w stronę Mikuszowic, lewy pas przechodził w lewoskręt na ulicę Górską. Po remoncie wygląda to podobnie, ale tuż za skrzyżowaniem z ulicą Straconki trzeba zmienić pas na prawy, by po chwili ponownie wjechać na lewoskręt. Oznakowanie pionowe jest ustawione w takim miejscu, że niewiele wnosi. Znak informacyjny D-14 został ustawiony w miejscu, gdzie rozpoczyna się zwężenie i nie daje kierowcy szans na wcześniejszą reakcję. Przydałoby się go ustawić wcześniej. Sprawę pomogłyby także rozwiązać strzałki na jezdni, ale tych na tę chwilę brak. Kierowcy jadący lewym pasem są zmuszani do gwałtownego hamowania lub przejechania przez powierzchnię wyłączoną z ruchu.

Jak coś zmieniamy, to zmieniajmy to na lepsze. Tu można mieć spore wątpliwości, czy to rozwiązanie jest lepsze i przede wszystkim bezpieczne. Po co więc taka zmiana? Na to pytanie staraliśmy znaleźć się odpowiedź w Miejskim Zarządzie Dróg w Bielsku-Białej. Mimo szczerych chęci naszego rozmówcy, nie udało nam się zrozumieć argumentów MZD na wprowadzoną organizację ruchu.

Dowiedzieliśmy się, że taka jest przyjęta i zatwierdzona organizacja ruchu. To jest prawidłowa organizacja ruchu. Nic nie będzie poprawiane i zmieniane, bo tak ma być. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej apeluje by poczekać, aż uruchomione zostaną ich inteligentne systemy sterowania ruchem i wtedy będzie lepiej. Nie pozostaje nam więc nic innego jak cierpliwie poczekać.

Problematyczny lewoskręt w górską


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.