bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 6 czerwca 2020
  • wyświetleń: 8433

[FOTO] Wypadek na DK-1 w Kobiórze. W akcji śmigłowiec LPR!

W sobotę, 6 czerwca około godziny 16:00 na DK-1 w Kobiórze doszło do dwóch poważnych zdarzeń drogowych. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe, w tym m. in. śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 4). Kierowcy musieli liczyć się z bardzo dużymi utrudnieniami w ruchu.Autor filmu: Bielskie Drogi

Obie kraksy miały miejsce niemalże w tym samym czasie. Do pierwszego bardzo groźnego zdarzenia doszło na pasie ruchu w stronę Pszczyny. Ze wstępnych informacji wynika, że kierowca Audi A3 wpadł w poślizg i zaczął lawirować po całej drodze. Kierowca BMW X1 jadący w tym samym kierunku chcąc uniknąć zderzenia, miał zbliżyć się do pobocza i utracić panowanie nad pojazdem. Efektem tego manewru było dachowanie i uderzenie w drzewa. Kierowca BMW X1 odniósł poważne obrażenia ciała i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego trafił do Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach. Policjanci prowadzą czynności pod kątem wypadku drogowego i ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia.

W drugim, mniej groźnym zdarzeniu brał udział samochód marki Alfa Romeo 147 i BMW 3GT. Było to najechanie na tył. Kierowca Alfy 147 najprawdopodobniej zapatrzył się na wypadek po przeciwnej stronie jezdni i najechał na tył BMW GT3. Tutaj nikt nie został ranny, jednak nie obejdzie się bez lawet i utrudnień w ruchu.

Droga krajowa nr 1 w stronę Pszczyny była zablokowana do godziny 18:30. Policja z Tychów wyznaczyła objazd ul. Sikorskiego i Bielską (stara droga) do Kobióra. W stronę Tychów przejezdny był tylko lewy pas ruchu (w czasie interwencji śmigłowca LPR zamknięty był także prawy pas).

Wypadek na DK-1 w Kobiórze · fot. Bielskie Drogi


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.