bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 23 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2903

[FOTO] Pożar samochodu na osiedlu Słonecznym w Bielsku-Białej

We wtorek, 23 czerwca około godziny 11:15 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na ul. Poprzecznej w Bielsku-Białej (osiedle Słoneczne). Zadysponowano dwa zastępy. Na miejscu pojawiła się także Policja i Straż MiejskaAutor filmu: Ambient Light Visuals i Bielskie Drogi

Do pożaru doszło w trakcie jazdy. Kierowca Opla jadąc ulicą Michałowicza zauważył niegroźnie wyglądający dym wydobywający się spod maski. Zjechał w boczną ulicę Poprzeczną i gdy otworzył maskę buchnęły płomienie. Próby ratowania sytuacji za pomocą gaśnic samochodowych w tym przypadku na niewiele się zdały. Nim na miejsce dotarli strażacy Opel Astra spłonął niemal doszczętnie.

Niewykluczone, że pożar udałoby się ugasić w zarodku, gdyby kierowca postąpił zgodnie z procedurami. Szerokie otwarcie maski to błąd, który popełnia wiele osób w podobnej sytuacji. Podobnie sprawa ma się z otwarciem drzwi. Jak podpowiadają strażacy - warto wydać kilkadziesiąt złotych i wozić w samochodzie więcej niż jedną gaśnicę, lub kupić gaśnicę o większej zawartości środka gaśniczego. Przydatne okazuje się także wcześniejsze zaznajomienie z obsługą tego sprzętu. Nim na kierowcę Opla spadnie grad hejtu, warto się wcześniej zastawić, czy sami wiedzielibyśmy jak postąpić w takiej sytuacji.

Pożar samochodu na osiedlu Słonecznym w Bielsku-Białej · fot. nadesłane przez czytelnika / Bartek


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.