bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 18 sierpnia 2020
  • 19 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 7187

[WIDEO] Policyjny pościg po ulicach Kęt

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed podczas pościgu zatrzymali 40 – letniego mieszkańca Kęt, który wsiadł za kierownice mając wstrzymane na 6 - miesięcy uprawnienia do kierowania. Drogowy recydywista, chcąc uniknąć kolejnego spotkania ze stróżami prawa dopuścił się przestępstwa oraz licznych wykroczeń, za które poniesie dużo surowszą karę.

ReklamaAutor filmu: KPP Oświęcim

W czwartkowy wieczór (13.08.2020) tuż po godzinie 18.00 policjanci pilnujący bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Kęt dostrzegli jadący ulicą Sobieskiego samochód marki Audi za którego kierownicą siedział 40 – latek. Mundurowi rozpoznali mężczyznę, ponieważ w marcu i kwietniu br. był zatrzymywany najpierw za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h, a następnie za złamanie trzymiesięcznego zakazu kierowania. Wtedy też policjanci ujawnili, że kierował pod wpływem narkotyków.
W związku z powyższym włączając sygnały uprzywilejowania mundurowi pojechali za pojazdem. Na próbę zatrzymania kierowca audi zareagował znacznie zwiększając prędkość.

Próbując uciec policjantom nie zważał na znaki drogowe, wielokrotnie wyprzedzał na podwójnej ciągłej i skrzyżowaniach, zmuszając innych kierujących do zatrzymania się lub zjazdu na pobocze. Podczas niebezpiecznych manewrów znacznie przekraczał dozwoloną prędkość.

W miejscowości Nidek, znajdującej się na terenie powiatu wadowickiego pirat na moment zatrzymał się przed remontowanym odcinkiem drogi, co wykorzystali mundurowi. Natychmiast podbiegli do audi i zatrzymali kierowcę. Badanie stanu trzeźwości 40 – latka nie wykazało alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna odmówił badania testerem narkotykowym , więc została mu pobrana krew do analizy na zawartość środków odurzających.

Podczas przeszukania pojazdu funkcjonariusze znaleźli dwa pistolety gazowe, nożyce do cięcia metalu oraz gumowe węże. Policjanci podejrzewają, że zabezpieczone przedmioty mogły być wykorzystywane do kradzieży paliwa z różnych pojazdów, co aktualnie jest weryfikowane.

W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że 40 - latek swoim niebezpiecznym rajdem dopuścił się kilkunastu wykroczeń w ruchu drogowym za które można było nałożyć 87 punktów karnych.

Za złamanie 6 – miesięcznego okresu zakazu kierowania grozi cofnięcie uprawnień do kierowania, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Policyjny pościg po ulicach Kęt
fot. KPP Oświęcim


Policyjny pościg po ulicach Kęt
fot. KPP Oświęcim


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.