bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 10 września 2020
  • wyświetleń: 4423

[WIDEO] Skąd biorą się korki na DK-1 w Pszczynie?

Nie da się ukryć, że na krajowej jedynce, która przebiega przez Pszczynę panuje duże natężenie ruchu. Ruch lokalny łączy się tutaj z tranzytowym. O ból głowy może przyprawić synchronizacja świateł, która sprawia, że jadąc w stronę Bielska-Białej zatrzymujemy się na każdym skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.Autor filmu: Bartek

Materiał został nagrany we wtorek około godziny 12.00, gdy na DK-1 nie mamy jakiegoś wyjątkowego ścisku. Można by spokojnie i płynnie przejechać przez pszczyński odcinek krajówki, gdyby nie fakt, że jadąc z przepisową prędkością trzeba zatrzymać się przed każdym skrzyżowaniem. Zdenerwowanie kierowców i korki to jedno. Drugą sprawą jest ekologia i hałas. Ciągle hamujące i ruszające samochody powodują dużą emisję spalin i zwiększony poziom hałasu.

Warto dodać, że z identyczną sytuacją można się spotkać także w środku nocy, gdy z poprzecznych dróg nie wyjeżdżają żadne samochody. Kierowcy jadący przez Pszczynę zatrzymują się więc na każdym skrzyżowaniu i obserwują pustą drogę.

Warto przypomnieć, że Urząd Miasta w Pszczynie wporozumieniu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad wprowadził tzw. "zieloną falę". Rozwiązanie mające ułatwić przejazd przez miasto kosztowało podatników około 2,5 milona złotych (źródło).

Skąd biorą się korki na DK-1 w Pszczynie


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.