bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Wideo

  • 10 listopada 2020
  • wyświetleń: 27049

[FOTO, WIDEO] Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy busa i przypisywanie sobie cudzych zasług

Wspólna akcjaAutor filmu: nadesłane przez czytelnika / Tomasz Kościelny

"O godzinie 19.15 staliśmy razem z żoną na stacji i w pewnym momencie nadjechał samochód dostawczy z plandeką. Zatrzymał się przy drzwiach od strony pasażera. Kierowca cały czas się w nas wpatrywał. Po pół minuty ruszył do przodu i zaczął wykonywać manewr cofania, ponieważ chciał się zmieścić miedzy naszym samochodem a myjnią automatyczna. Manewr się nie udał, bo cofając uderzył w nasz samochód. W tym momencie wysiadłem i podszedłem do kierowcy, otworzył szybę i kompletnie nie wiedział co się stało. Od razu było widać po nim ze jest mocno nietrzeźwy:" - relacjonuje przebieg wydarzeń Tomasz Kościelny.

Pan Tomasz zawiadomił policję, a kierowca w tym czasie odjechał i zaczął okrążać stację. "Po chwili na miejscu zjawił się mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik pomocy drogowej"- relacjonuje dalej nasz rozmówca. Panowie wspólnie ustalili, że spróbują powstrzymać kierowcę przed dalszą jazdą. Do akcji włączyli się także inni świadkowie. Pojazd sprawcy został zablokowany przez inny samochód dostawczy, którego kierowca włączył się do wspólnej akcji wymierzonej przeciwko pijanemu kierowcy.

W efekcie wspólnych działań pijany kierowca został wyciągnięty z pojazdu. Zabrano mu kluczyki by uniemożliwić dalszą jazdę. Po chwili na miejscu zjawili się mundurowi, którzy przejęli od świadków zatrzymanego kierowcę. Wynik badania trzeźwości 49-latka to przeszło 2 promile.

Przypisywanie sobie zasług i reklama

Jako pierwszy sprawę opisał lokalny serwis Facebookowy należący do radia. Wpis został zatytułowany drukowanymi literami: "NIETRZEŹWY KIEROWCA ZATRZYMANY DZIĘKI OBYWATELSKIEJ POSTAWIE PRACOWNIKA POMOCY DROGOWEJ". Dalej można było przeczytać między innymi, że "(...) świadek, który widział dziwne manewry, które wykonuje kierowca busa postanowił mu zabrać kluczyki i wezwał mundurowych."

Jak było naprawdę?

"
Totalna bzdura i przypisywanie sobie zasług moich, oraz wszystkich postronnych ludzi na stacji, a przy okazji świetna reklama pomocy drogowej. Kierowcę wywlokłem z samochodu osobiście. To ja wezwałem policję. Żenujące. Chyba nie tak powinny działać media"- komentuje sprawę Pan Tomasz Kościelny, którego samochód został uszkodzony przez pijanego kierowcę. "Napisałem komentarz pod postem na Facebooku żeby wyjaśnić cała sytuację. Komentarz został usunięty, a mnie zablokowali. Dlatego wy napiszcie jak wyglądała sytuacja żeby ludzie wiedzieli" - dodaje Pan Tomasz i jako dowód załącza nagrania zrobione przez jego małżonkę, na którym widać grupkę interweniujących ludzi (w tym naszego rozmówcę), a nie pojedyńczego bohatera z lawety. Postanowiliśmy pokazać tylko kluczowy fragment z kilku minut nagrań.

[FOTO, WIDEO] Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy busa i przypisywanie sobie cudzych zasług
fot. nadesłane przez czytelnika / Przemek


[FOTO, WIDEO] Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy busa i przypisywanie sobie cudzych zasług
fot. nadesłane przez czytelnika / Przemek


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.