bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 23 listopada 2020
  • wyświetleń: 2224

Będą "światła" na skrzyżowaniu Sobieskiego i Mickiewicza w Czechowicach-Dziedzicach

Skrzyżowanie ulic Mickiewicza i Sobieskiego należy do najniebezpieczniejszych w Czechowicach-Dziedzicach. Dochodzi tam do wielu wypadków, jak np. we wtorek, 10 listopada, kiedy to potrącony został tam rowerzysta (pisaliśmy o tym tutaj). Po tym zdarzeniu postanowiliśmy spytać w czechowickim Urzędzie Miejskim, jak magistrat planuje poprawić bezpieczeństwo na tym feralnym skrzyżowaniu.Autor filmu: Sebastian (archiwum)

Według informacji, do których dotarł portal czecho.pl, w 2021 roku miasto planuje zainstalować na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Sobieskiego sygnalizację świetlną. Jak poinformowano nas w Wydziale Inwestycji i Zarządu Drogami czechowickiego Urzędu Miejskiego, w 2019 roku opracowana została dokumentacja projektowa budowy sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu. W bieżącym roku nie udało się jednak umieścić tego zadania w budżecie gminy.

- "Aktualnie zadanie jest wprowadzone do projektu budżetu gminy na rok 2021. Jak tylko budżet gminy na 2021 zostanie przez Radę Miejską przyjęty, będziemy mogli ogłosić przetarg na realizację" - przekazał portalowi czecho.pl Wydział Inwestycji i Zarządu Drogami.

Będą "światła" na skrzyżowaniu Sobieskiego i Mickiewicza w Czechowicach-Dziedzicach
fot. Bielskie Drogi (archiwum)


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.