bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 28 stycznia 2021
  • wyświetleń: 4984

[WIDEO] To jest droga? Nie... to jest jakaś kpina!

Atak zimy, w tym ostatnie opady śniegu, ograniczyły roboty na rozbudowywanej ulicy Cieszyńskiej. W związku z tym nie mogą się np. odbywać roboty wymagające dochowania reżimu technologicznego. Głównym tego powodem jest oczywiście zbyt niska temperatura powietrza i gruba pokrywa śniegu - informuje na swojej stronie Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

ReklamaAutor filmu: Bielskie Drogi

Kierowcy i mieszkańcy nie mogą doczekać się zakończenia prac. Ich samochody również cierpią, bowiem objazd zamkniętego fragmentu ulicy Cieszyńskiej wytyczony ulicami Skrzydlewskiego i Tańskiego, mówiąc delikatnie woła o pomstę do nieba. Droga w wielu miejscach to istne pobojowisko z luźnymi fragmentami skruszonego asfaltu. Dziury zalane wodą są w wielu miejscach głębokie i o uszkodzenie samochodu nie trudno. Ponadto można śmiało powiedzieć, że znaki poziome są kompletnie niewidoczne.

Na objeździe panuje duże natężenie ruchu. Pojazdy jadą niemal non stop od wczesnego ranka do późnego wieczora. O ile w dzień można zauważyć ubytki w jezdni i zwolnić, o tyle w nocy nawet wprawny kierowca może mieć problem poruszać się po tym czymś, co w domyśle jest drogą asfaltową.

Poniższy materiał filmowy został zrealizowany w środę, 27 stycznia około godziny 12.00.

Zdaniem kierowców, którzy zgłaszali się w ostatnich dniach do naszej redakcji, były sygnały do MZD w Bielsku-Białej o problemach na ulicach Skrzydlewskiego i Tańskiego. Efektów nie widać. Otrzymaliśmy także informacje o uszkodzonych oponach i felgach na rzeczonych fragmentach drogi.

W chwili publikacji tego materiału przesłaliśmy do Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej pytanie czy i kiedy ulica Skrzydlewskiego i Tańskiego doczeka się remontu, oraz jak MZD planuje rozwiązać kwestię objazdu w czasie ewentualnej naprawy jezdni. Po uzyskaniu odpowiedzi powrócimy do tematu.

AKTUALIZACJA:

"Wykonywane naprawy nawierzchni mają charakter tymczasowych zabezpieczeń i ze względu na niską trwałość tych prac będą wykonane kolejne remonty cząstkowe nawierzchni w technologiach dostępnych na dany moment. Jesteśmy w okresie zimowym, gdzie temperatura, opady i znaczny ruch pojazdów decydują o tym w jakim stanie jest nawierzchnia i jak w dynamicznie zmieniającej się sytuacji reagować może Wykonawca zabezpieczać zdegradowaną nawierzchnię. Ten sezon zimowy wymusi na Wykonawcy takie powtarzające się zabiegi utrzymaniowe adekwatne do dostępnych technologii, zachowując racjonalność w podejmowaniu działań minimalizując koszty, przy ograniczaniu ryzyka potencjalnych zdarzeń drogowych. W niektórych sytuacjach nie wykluczamy wprowadzenia dodatkowych ograniczeń prędkości i stosownego oznakowania o występujących na drodze przełomów i wybojów w nawierzchni. W okresie ustabilizowanych warunków wiosennych zostaną w większym zakresie wykonane remonty cząstkowe, niemniej istotna poprawa w stanie nawierzchni będzie dopiero po zaplanowanym wcześniej remoncie, po zakończeniu inwestycji rozbudowy Cieszyńskiej" - w odpowiedzi na powyższe zapytanie poinformował w czwartek przed południemWojciech Waluś, Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej.

To jest droga
fot. Bielskie Drogi


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.