bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 4 lutego 2021
  • wyświetleń: 5582

[FOTO, WIDEO] Kontrola ITD na S-52 w Cieszynie. Kierowca wiozący chemikalia bez uprawnień

Pomimo, że samochodem przewożone było półtorej tony ciekłych substancji łatwopalnych, nie był on oznakowany tablicami ostrzegawczymi. Kontrola śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego wykazała też, że kierowca nie miał uprawnień do wykonywania przewozu towarów niebezpiecznych.

ReklamaAutor filmu: ITD

Przed przejściem granicznym w Cieszynie inspektorzy śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarówkę należącą do słowackiego przewoźnika. Z dokumentów przewozowych wynikało, że w ładowni pojazdu znajdują się materiały niebezpieczne. Oględziny ładowni potwierdziły, że kierowca przewozi półtorej tony łatwopalnych cieczy. Tablice barwy pomarańczowej znajdujące się na pojeździe nie były jednak otwarte, a kierowca nie posiadał zaświadczenia ADR. Jedyna gaśnica była niesprawna, brakowało też dokumentu z instrukcjami dla kierowcy na wypadek powstania zagrożenia.

Ponadto kierujący nieprawidłowo obsługiwał tachograf i naruszył kilkukrotnie normy czasu pracy. Kierowcę ukarano mandatem w kwocie 650 zł, a słowacki przedsiębiorca zapłacił kaucję na poczet przyszłej kary. By przewóz mógł być kontynuowany, na miejsce przyjechał kierowca z ważnymi uprawnieniami oraz z brakującym wyposażeniem i dokumentami.

[FOTO, WIDEO] Kontrola ITD na S-52 w Cieszynie
fot. ITD


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.