bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 1 marca 2021
  • wyświetleń: 2986

[WIDEO] Wóz strażacki uroczyście przekazany jednostce OSP Lipowiec z Czechowic-Dziedzic

W poniedziałek, 1 marca odbyła się uroczystość, podczas której wóz strażacki przekazano druhom z OSP Lipowiec. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Minister Rolnictwa Grzegorz Puda oraz Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej, nadbryg. Jacek Kleszczewski.Autor filmu: Bielskie Drogi

Jednostka OSP Lipowiec wzbogaciła się o wóz strażacki z drabiną - to jedyny tego typu pojazd w gminie Czechowice-Dziedzice. Do tej pory do zdarzeń, do których dochodziło na wysokich kondygnacjach, przyjeżdżały wozy z Bielska-Białej, które potrzebowały na przyjazd do 15 minut.

O pozyskaniu nowego wozu strażackiego poinformował na sesji Rady Miejskiej we wtorek, 23 lutego radny Wojciech Leśny z czechowickiego klubu PiS, do którego w 2020 roku zgłosił się prezes OSP Lipowiec, Paweł Wróbel. Jak wskazał samorządowiec, wóz strażacki z drabiną jest potrzebny w Czechowicach-Dziedzicach m.in. ze względu na obecność na terenie osiedla Północ wysokich bloków.

Uroczyste przekazanie wozu strażackiego druhom z OSP Lipowiec odbyło się w poniedziałek, 1 marca pod strażnica przy ulicy Zamkowej. W wydarzeniu wzięli udział Minister Rolnictwa Grzegorz Puda, Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski, zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic Maciej Kołoczek oraz członek czechowickiej Rady Miejskiej Wojciech Leśny. Pojazd poświęcił ks. Kazimierz Janiurek, proboszcz parafii p.w. Maksymiliana Marii Kolbego w Świerkowicach.

Wóz strażacki został zbudowany w 2000 na podwoziu ciężarówki marki MAN i jest wyposażony w 37-metrową drabinę zabudowy firmy Metz.. Pojazd jest w pełni wyposażony i posiada również działko wodno-pianowe, automatyczny system samo poziomowania drabiny oraz kosza i wiele innych systemów wspomagających pracę operatora oraz wpływające na bezpieczeństwo ratowników i szybki czas sprawiania drabiny. Dzięki wyszkolonym strażakom dojazd do miejsca zdarzeń na terenie naszej gminy zajmie druhom z OSP Lipowiec do 5 minut.

Wartość nowego wozu strażackiego to 1,6 mln zł. Pojazd służył wcześniej w jednej z jednostek PSP w Siemianowicach Śląskich. W jego pozyskaniu pomogli Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej, nadbryg. Jacek Kleszczewski, minister Grzegorz Puda i Wojciech Leśny. Oficjalne przekazanie wozu na pododział bojowy odbędzie się w przyszłym tygodniu. Wóz będzie służył mieszkańcom gmin Czechowice-Dziedzice oraz gmin ościennych.

Obecnie pluton gaśniczy OSP Lipowiec liczy trzy zastępy - GBA, GCBA i SCD 37. Łącznie jednostka posiada 4 samochody, w tym dwa gaśnicze (jeden z ilością środka gaśniczego 11 tysięcy litrów - największy w powiecie bielskim) oraz dodatkowo SLRt - ratownictwo techniczne.

Wóz strażacki uroczyście przekazany jednostce OSP Lipowiec z Czechowic-Dziedzic


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.