bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 4 marca 2021
  • wyświetleń: 6260

[WIDEO] W górach schodzi śnieg, a droga wraz z nim!

Laliki, Koniaków, Istebna czy choćby Jaworzynka - te miejscowości kojarzy chyba każdy turysta. Pięknie położone tereny mają swój urok. W którą stronę by nie spojrzeć widać góry. Tu jest pięknie bez względu na porę toku. Co weekend zjeżdżają tutaj tłumy turystów. Nie ma się czemu dziwić- tereny te uchodzą także za jedne z najlepszych w tej części Polski jeśli chodzi o gastronomię i aktywny wypoczynek.Autor filmu: Bielskie Drogi

W te okolice można dojechać od strony Wisły, gdzie aktualnie trwa dość uciążliwy remont drogi wojewódzkiej 941. Spora część turystów wybiera też drogę przez Żywiec, Węgierską Górkę Milówkę i Laliki. Wszystko jest pięknie do jednego momentu...

No właśnie - wszystko jest pięknie do zjazd z drogi ekspresowej S-1 na drogę wojewódzką nr 943. Jej stan woła o pomstę do nieba. Liczne dziury, zapadnięty lub zerwany asfalt czy garby, na których można uszkodzić miskę olejową to tutaj chleb powszedni.

Od 26 lutego bieżącego roku na drodze wojewódzkiej nr 943, na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 941 w Istebnej do skrzyżowania z lokalną drogą prowadzącą do Lalik, wprowadzony został zakaz ruchu dla pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej większej niż 15 ton.

Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, przyczyną jest zniszczenie korpusu drogi. W najbliższym czasie mieszkańców kilku górskich miejscowości i turystów czeka kolejny dość duży remont. To nie będzie kilkudniowe łatanie dziur. Nad tą drogą będzie trzeba się dłużej pochylić.

Materiał przygotował portal Bielskie Drogi, a czytał dla Was Piotr Wypas Wypychowski. Jeśli podoba się Wam taka forma wiadomości zostawcie lajka, łapkę w górę, a może nawet subksrypcję? :)

Jeśli ktoś chciałby zdjęcie na tapetę w komputerze, to prosimy o zerknięcie w post na stronie Spójrz z góry.

W górach schodzi śnieg, a droga wraz z nim · fot. Bielskie Drogi


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.