bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 10 marca 2021
  • wyświetleń: 47759

[FOTO, WIDEO] Skoczów: Dwa razy przejechał po leżącej kobiecie!

W środę, 10 marca około godziny 14.00 w Skoczowie na osiedlu Górny Bór doszło do poważnego wypadku drogowego. Na ul. Morcinka kierowca samochodu dostawczego potrącił pieszą. Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 4).Autor filmu: nadesłane przez czytelnika / Mikołaj

Do zdarzenia doszło w strefie zamieszkania (znak D-40). 24-letni kierowca dostawczego Forda Transita, pracownik jednej z firm kurierskich rozpoczął manewr cofania i nie zauważył 38-latki, która przechodziła za pojazdem. Kobieta została potrącona i przewróciła się na jezdnię. Ważący ponad 2 tony pojazd przejechał kołami tylnej osi po pieszej. Kierowca zorientował się, że "coś jest nie tak" i postanowił podjechać do przodu, ponownie przejeżdżając po poszkodowanej. Dopiero po wyjściu z auta zorientował się, że potrącił człowieka.

Kobieta była przytomna i komunikatywna. Podejrzewa się u niej m.in. poważny uraz kręgosłupa. Ze względu na charakter zdarzenia, jak i brak wolnych naziemnych zespołów ratownictwa medycznego, operator WCPR w Katowicach postanowił zadysponować na miejsce śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 4). Załoga latającej karetki była w tym czasie w Cieszynie i po zdaniu pacjenta zbierała się do bazy w katowickim Muchowcu. Śmigłowiec wylądował w pobliżu miejsca zdarzenia na terenie zielonym. Miejsce lądowania przygotowali i zabezpieczyli strażacy z JRG-2 Skoczów. 38-latka została przetransportowana do Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach (dzielnica Ochojec).

Policjanci z KPP Cieszyn wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia. 24-letni kierowca Forda Transita był trzeźwy. Bardzo mocno przeżył zdarzenie. Pracownicy wszelkiej maści firm kurierskich narzekają na duże obciążenie psychiczne i presję czasu. Jazda samochodem to nieodzowny element ich pracy. Manewrowanie samochodem dostawczym po wąskich osiedlowych uliczkach w połączeniu z pośpiechem nie wróży nic dobrego. Nie inaczej było tym razem...

[FOTO, WIDEO] Skoczów: Dwa razy przejechał po leżącej kobiecie · fot. nadesłane przez czytelnika / Mikołaj


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.