bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 11 marca 2021
  • 12 marca 2021
  • wyświetleń: 9833

[WIDEO] Dziwny kurs taksówką i obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

Nietypowa sytuacja miała miejsce w nocy ze środy na czwartek w Bielsku-Białej. Pewien taksówkarz ten wieczór zapamięta pewnie na długo. To był jeden z najdziwniejszych kursów w jego życiu...Autor filmu: Kuba

Wszystko zaczęło się od zlecenia na ul. Kustronia w Bielsku-Białej. Do taksówki wsiadł mężczyzna w średnim wieku, który był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Nie było to nic nadzwyczajnego jak na tę porę. Pasażer polecił kierowcy zrobić kółko przez ulicę Partyzantów i Andersa, po czym miał wrócić w to samo miejsce. "Nasz klient nasz pan" - pomyślał taksówkarz i wykonał polecenie klienta. Pasażer uiścił opłatę według taksometru i wysiadł. Kierowca taksówki zauważył, że podpity mężczyzna udał się w stronę zaparkowanego samochodu. Chwilę później auto bez świateł wyjechało na ulicę Kustronia.

Taksówkarz natychmiast zadzwonił na numer alarmowy 112 i udał się za podejrzanym pojazdem, który wyjechał na al. Andersa niezgodnie z przepisami. Działając w stanie wyższej konieczności z zachowaniem ostrożności taksówkarz uczynił to samo. Nim WCPR przekazał zgłoszenie do bielskiej komendy minęła dłuższa chwila, a Hyundai bez świateł zdążył dojechać na osiedle Złote Łany. Autor nagrania na bieżąco podawał lokalizację dyżurnemu bielskiej komendy, który nawigował patrol drogówki na miejsce interwencji. Podejrzany samochód zaparkował przy ul. Złotych Kłosów. Taksówkarz zabrał mężczyźnie kluczyki nie pozwolił oddalić się od pojazdu. Po chwili na miejsce dotarł patrol drogówki.

Wynik badania trzeźwości 40-latka* to 1,5 promila. Autor nagrania jako świadek został przesłuchany jeszcze tej samej nocy. Nagranie posłuży jako dowód w przypadku, gdyby pijany kierowca próbował wykręcić się od swojej winy. W stosunku do 40-latka* toczą się dalsze czynności. Już zatrzymano mu prawo jazdy.

Jak się okazało, towarzyszki byłego już kierowcy nie chciały pozwolić mu jechać samochodem w tym stanie i wezwały mu taksówkę. Zrobienie "kółka" po ulicy Partyzantów i Andersa miało zmylić zatroskane kobiety, a pijany kierowca koniecznie zamierzał jechać swoim samochodem.

* wiek kierowcy został poprawiony z 59 na 40 lat (błędna informacja przypadkowo została podana przez zespół prasowy KMP w Bielsku-Białej)

Dziwny kurs taksówką i obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.