bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 24 marca 2021
  • wyświetleń: 182719

[WIDEO] DK-44 Przeciszów - kolizja naszego reportera #Jawor [24.03.2021]

W środę, 24 marca około godziny 10.00 na DK-44 w Przeciszowie (pow. oświęcimski) miała miejsce kolizja drogowa. Nie jest to standardowy rejon działania portalu Bielskie Drogi i pewnie byśmy o tym nie pisali, ale tym razem padło na nas... W kolizji uczestniczył nasz fotoreporter Grzesiek, zwany także Jawor. Z materiału nagranego przez zestaw kamer w jego samochodzie można wysunąć ważne wnioski, które każdy kierowca powinien wziąć sobie do serca.Autor filmu: Jawor / Bielskie Drogi

To było standardowe najechanie na tył. Kierowca Mercedesa nie zauważył, że jadący przed nim samochód będzie skręcać w lewo i zbyt późno rozpoczął hamowanie. Nikomu nic się nie stało, choć jak doskonale widać na nagraniu uderzenie było stosunkowo mocne.

Na co warto zwrócić uwagę? Otóż Grzesiek niepotrzebnie skręcił koła w lewo przed wykonaniem manewru. Gdyby uderzenie było odrobinę mocniejsze, jego samochód zostałby siłą uderzenia wypchnięty na przeciwległy pas ruchu i skutki zdarzenia zapewne byłyby znacznie poważniejsze. Warto wyrobić sobie nawyk skręcania kierownicą dopiero w momencie, gdy wykonujemy manewr. Oczekiwanie na możliwość skrętu w lewo ze skręconymi kołami to zdecydowanie kiepski pomysł. Zapamiętajcie tę krótką, ale ważną lekcję.

Obeszło się bez większych utrudnień w ruchu. Uczestnicy po chwili zjechali na pobocze. Przybyli na miejsce policjanci ukarali kierowcę Mercedesa mandatem i punktami karnymi.

Dla wyjaśnienia: nasz kolega podróżował prywatnie wraz z członkami swojej rodziny. Wracali z Krakowa. Pojazd jest przystosowany do pracy jako taksówka, ale Jawora można spotkać przeważnie tylko w weekendy. Przy okazji zachęcamy do korzystania z jego usług (tel. 600-132-402). Na pokładzie jego Skody zawsze znajduje się zapas wlepek Bielskie Drogi, a także inne ciekawe i bezpłatne gadżety.

Kamera: Viofo A129-G DUO IR

DK-44 Przeciszów - kolizja naszego reportera #Jawor [24 · fot. Jawor / Bielskie Drogi


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.