bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 8 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 9215

[WIDEO] Wielomilionowa inwestycja to bubel, który utrudnia ruch lub zmusza do łamania przepisów

Uważni czytelnicy pewnie zauważali, że poświęciliśmy sporo uwagi inwestycji polegającej na przebudowie ulicy Żywieckiej, a konkretnie skrzyżowaniu z ulicą Górską. Lewoskręt do Straconki został po modernizacji poprzedzony powierzchnią wyłączoną z ruchu (potocznie wysepka). Problem polega na tym, że "nowy ład" daleki jest od ideału, a mówiąc konkretnie to jeden wielki bubel, który zmusza kierowców albo do łamania przepisów, albo blokowania i utrudnienia ruchu kierowcom jadącym na wprost w kierunku na Mikuszowice.Autor filmu: Bielskie Drogi

Kilkukrotnie poruszaliśmy ten temat w Miejskim Zarządzie Dróg w Bielsku-Białej. Urzędnicy bronią nowego układu skrzyżowania i twierdzą, że wszystko jest zgodnie z literą prawa. Być może jest to zorganizowane zgodnie z przepisami, ale ktoś zapomniał o zdrowym rozsądku. Inwestycja została oddana w czasie trwającej już ponad rok epidemii. Według różnych szacunków ruch na ulicach jest obecnie mniejszy o wartości od 20% do 35%. Nawet przy zmniejszonym natężeniu ruchu w godzinach szczytu są tutaj problemy.

Wielomilionowa inwestycja miała poprawić bezpieczeństwo i upłynnić ruch. Miała, ale nie poprawia. Kierowcy skręcający do Straconki, gdy natężenie ruchu jest duże mają do wyboru mniejsze i większe zło. Albo grzecznie oczekują na prawym pasie, aż będą mogli wjechać na lewoskręt, blokując tym samym ruch w stronę Mikuszowic, albo zjadą na powierzchnie wyłączoną z ruchu narażając się na mandat w kwocie 100 złotych. Co jest mniejszym, a co większym złem? Decyzja należy do kierowców.

Na kanale YouTube Bielskie Drogi jest utworzona tzw. playlista, gdzie publikujemy nagrania z tego właśnie miejsca. Ostatni przykład to kuriozum. W akcji policyjny radiowóz i funkcjonariusze, którzy sami łamią przepisy, wjeżdżając na powierzchnię wyłączoną z ruchu próbując wybrnąć z sytuacji, która ich zaskoczyła. Podobnie jak w przypadku innych nagrań dane indentyfikacyjne pojazdu zostały usunięte. W żaden sposób nie zależy nam żeby kogokolwiek karać za wykroczenie, które wynikło najprawdopobniej z dobrej woli (chęć upłynnienia ruchu i nie blokowania pasa ruchu przeznaczonego do jazdy na wprost).

Jeśli macie nagrania z tego skrzyżowania, które dobrze oddają opisywany problem, to prosimy o kontakt pod adresem bielskiedrogi@gmail.com

Wielomilionowa inwestycja to bubel, który utrudnia ruch lub zmusza do łamania przepisów


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.