bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 28 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 6298

[FOTO] Potrącenie pieszego obok "Presidenta". Pijany wtargnął na jezdnię!

Dziś około godziny 14.30 na ulicy 3 Maja w rejonie hotelu "President" doszło do potrącenia pieszego. Zdarzenie spowodowało bardzo poważne utrudnienia w ruchu.

Reklama

Na miejscu zdarzenia jako pierwsi zameldowali się policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej, którzy pełnili służbę w centrum miasta i podczas patrolu zauważyli leżącego na jezdni człowieka i zbiegowisko ludzi. Funkcjonariusze natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przystąpili do pierwszej pomocy i powiadomili dyżurnego o konieczności interwencji pogotowia ratunkowego.

Na miejscu po kilku minutach pojawiło się pogotowie ratunkowe i patrol wypadkowy bielskiej drogówki. Potrącony 42-letni pieszy znajdujący się pod wpływem alkoholu (3 promile), trafił do szpitala. Jego obrażenia nie są na ten moment znane. Kierujący Seatem 37-latek był trzeźwy. Jechał od strony dworca, a pieszy przebiegał przez jezdnię ze strony lewej na prawą względem ruchu pojazdu. Z relacji świadków wynika, że pieszy niemalże wbiegł na bok samochodu i uderzył w jego lewy błotnik. Kierowca nie miał szans na jakikolwiek manewr obronny, bo piechur miał wybiec zza jadących powoli samochodów.

Policjanci z drogówki przeprowadzili czynności czynności pod kątem wypadku drogowego. Trwają dalsze ustalenia w tej sprawie. Na tym odcinku ulicy 3-go Maja piesi przebiegający przez czteropasmową ruchliwa jezdnię to niemal codzienność. Nie jest to także pierwsze potrącenie w podobnych okolicznościach. Dwa przejścia dla pieszych (podziemne i naziemne sterowane za pomocą sygnalizacji świetlnej) są oddalone od miejsca wypadku zaledwie o kilkadziesiąt metrów. Piesi wolą jednak ryzykować swoim zdrowiem i życiem.

Na naszą skrzynkę mailową bardzo często trafiają filmy od czytelników właśnie z tego miejsca, na których widać niebezpieczne sytuacje. Poniżej kilka z nich.

Autor filmów: nadesłane przez czytelników

Potrącenie pieszego obok "Presidenta" · fot. Bielskie Drogi


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.