bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 4 maja 2021
  • wyświetleń: 4578

[WIDEO] Taksówkarz zatrzymał "swojego kolegę po fachu". Wsiadł z trzema promilami za kółko!

Do niecodziennej sytuacji doszło w poniedziałek, 3 maja. Taksówkarz udał się na zlecenie po klienta. Meżczyzna nie czekał w umówionym miejscu, więc taksówkarz postanowił zadzwonić pod wskazany w zleceniu numer. Odebrała kobieta - po krótkiej wymianie zdań udało się ustalić, że mężczyzna wsiadł do swojego samochodu marki Opel Corsa.Autor filmu: Krzysiek

Było wiadome, że osoba ta znajduje się pod wpływem alkoholu. Kierowca Skody z Okay Taxi odjechał i rozglądał sie za wskazanym w rozmowie pojazdem. Po chwili zauważył jadącego zygazakiem Opla i postanowił zatrzymać kierowcę. Od swojego "klienta" wyczuł wyraźną woń alkoholu i powiadomił policję. Mundurowi zjawili się na miejscu po kilku minutach. Badanie trzeźwości dało wynik około 3 promili. Jak się okazało kierowca Opla Corsy to także taksówkarz - w bagażniku jego pojazdu był kogut taxi i magnesowe emblematy jednej z bielskich koroporacji.

Majówka na drogach.

Okres majówki to dla policjantów czas intensywnej pracy. Przez cały jej okres policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców i podróżnych. W czasie majowego weekendu na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano 22 kolizje drogowe. Mimo wielokrotnych apeli o trzeźwą jazdę, stróże prawa zatrzymali 7 kierowców na podwójnym gazie.

- Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci z ruchu drogowego, prewencji oraz wydziałów kryminalnych. Mundurowi byli widoczni w newralgicznych miejscach o największym natężeniu ruchu drogowego oraz w miejscach wskazywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Stróże prawa sprawdzali, m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość, z jaką poruszali się po drogach. Szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego- poinformował we wtorek asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Taksówkarz zatrzymał "swojego kolegę po fachu"


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.