bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 12 maja 2021
  • wyświetleń: 9037

[WIDEO] Kolizja w dość zagmatwanych okolicznościach

W środę, 12 maja około godziny 16.20 na S-52 w Bielsku-Białej doszło do kolizji dwóch pojazdów. Obeszło się bez utrudnień w ruchu, bowiem kierowcy postanowili nie blokować jezdni i zjechali na parking pobliskiego centrum handlowego. Nikt nie poczuwał się do winy i nikt jednoznacznie nie potrafił wskazać winnego. Z pomocną dłonią przyszli policjanci, którzy ukarali obu kierowców, jednak tylko jeden z nich jest sprawcą zdarzenia.Na fatalnej jakości nagraniu (kamera z 40zł) widać, że autor materiału (kierowca Citroena) zmienia pas ruchu z lewego na środkowy. W tym samym czasie kierowca prawdopodobnie Hyundaia jadący w tym samym kierunku, zmienia pas z prawego na środkowy. Kierowca Citroena go nie widział i gwałtownie przerwał manewr zmiany pasa ruchu. W tym samym czasie był już wyprzedzany przez kierowcę Renault. Doszło do zderzenia Renault i Citroena. Kierowca Hyundaia odjechał.

Kto zawinił? Obaj kierowcy nie poczuwali się do winy. Policjanci ukarali obu. Kierowca Citroena otrzymał karę pouczenia za nieustąpienie pierwszeństwa kierowcy Hyundaia, natomiast kierowca Renault został ukarany mandatem za spowodowanie kolizji. Jak relacjonował nam wnuk pokrzywdzonego kierowcy, policjanci uznali, że ten nie skończył jeszcze manewru zmiany pasa ruchu i mógł go przerwać, a kierowca Renault nie zachował należytej ostrożności, co skutkowało kolizją.

Przy okazji tego materiału warto zastanowić się nad jakością kamer montowanych w samochodach. Lepiej mieć jakąkolwiek kamerę niż nie mieć żadnej, jednak sprzęt elektroniczny o równowartości średniej pizzy siłą rzeczy nie może spełniać dzisiejszych standardów. Publikując materiały nadesłane przez czytelników wprowadzamy cenzurę na tablice rejestracyjne. Nagranie z tego sprzętu jest tak słabej jakości, że nawet nie trzeba było sobie tym zawracać głowy. Dla nas dobrze - mniej pracy. A co byłoby, gdyby odczytanie numerów rejestracyjnych jakiegokolwiek samochodu było konieczne i bez tego ktoś zostałby bez odszkodowania? No właśnie...

Kolizja w dość zagmatwanych okolicznościach
fot. Bielskie Drogi


Kolizja w dość zagmatwanych okolicznościach
fot. Bielskie Drogi


Kolizja w dość zagmatwanych okolicznościach
fot. Bielskie Drogi


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.