bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 18 maja 2021
  • wyświetleń: 7712

[WIDEO] Wyprzedzanie rowerzysty "na żyletki" - problem dzisiejszych czasów

Nie da się ukryć, że turystyka rowerowa cieszy się z roku na rok co raz większym zainteresowaniem. Jednośladów na naszych drogach jest sporo, a będzie jeszcze więcej. Niestety spotykają się oni bardzo często z niezrozumieniem ze strony kierowców, którzy nie potrafią bezpiecznie wyprzedzić rowerzysty.

Poniżej dwa nagrania, które pochodzą z lokalnych dróg. Pierwsze to materiał nadesłany przez Darka, który jednak nie wskazał lokalizacji nagrania. Być może ktoś z czytelników rozpozna to miejsce, a my chętnie zaktualizujemy. Na filmie widać, że kierowca samochodu marki BMW X6 mija kolarza dosłownie na centymetry. Jeden fałszywy ruch kierownicą i rowerzysta wita się ze Św. Piotrem.

Odnośnie bezpiecznego odstępu jest kolejny film, którego lokalizacji także nie znamy. Autor nie zostawił także jakiegokolwiek kontaktu w formularzu kontaktowym podczas przesyłania pliku. Z wiadomości wynika, że skończyło się tylko na sinikach i uszkodzonym rowerze. Miejcie takie sytuacja na uwadze wyprzedzając rowerzystę. Tym razem odstęp uratował komuś życie.Autor filmów: Darek, Marcin

Wyprzedzanie rowerzysty "na żyletki" - problem dzisiejszych czasów


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.