bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 9 lipca 2021
  • wyświetleń: 11737

[WIDEO] Dziecko ze słuchawkami na uszach wchodzi pod wóz strażacki

Mimo że zdecydowaną większość informacji dostarcza nam wzrok, nie należy bagatelizować roli sygnałów dźwiękowych. Słuchając głośno muzyki poprzez słuchawki, pieszy może narazić siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Na przykład podczas przechodzenia przez jezdnię, pieszy powinien nie tylko się rozejrzeć, ale również skupić swój słuch, gdyż w wielu przypadkach wcześniej może usłyszeć nadjeżdżający z dużą prędkością pojazd, niż go zauważy. Tak było w tym przypadku.Autor filmu: Piotrek

Sytuacja miała miejsce na skrzyżowaniu ulic Wzgórze i Zamkowej w Bielsku-Białej. Choć nagranie nadesłane przez czytelnika z oczywistych względów zostało ocenzurowane, to widać było dokładnie, że chłopiec miał założone słuchawki na uszach. Z pewnością słuchał głośnej muzyki i nie usłyszał nadjeżdżających wozów strażackich. Dziecko nie słyszało także trąbienia autora nagrania, który równocześnie palcem wskazywał mu nadjeżdżające pojazdy uprzywilejowane (widać to w lewym górnym rogu nagrania). Szczęśliwie wszystko dobrze się skończyło.

Dziecko ze słuchawkami na uszach wchodzi pod wóz strażacki


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.