bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 22 lipca 2021
  • wyświetleń: 23762

[FOTO] Wężykowanie przyczepy campingowej przyczyną solidnej kraksy

Do zdarzenia doszło w środę, 21 lipca około godziny 14.00 na S-1 w Pietrzykowicach. Na jezdni w stronę Żywca samochód terenowy ciągnący przyczepę campingową wpadł w poślizg i uderzył w barierki energochłonne. Przyczyną utraty panowania nad zestawem było tzw. wężykowanie przyczepy.To zjawisko niestety często spotykane w przypadku przyczep campingowych. Nierównomierne rozłożenie ładunku powoduje, że przyczepa w pewnym momencie zaczyna jechać wężykiem. Nie ma złotego środka na wyjście z tej opresji. Ciągnąć przyczepę warto znacząco ograniczyć prędkość. Warto także przypomnieć, że według przepisów nie można jechać szybciej niż 80km/h. Jak ważne jest równomierne rozłożenie masy na przyczepie? Obrazuje to poniższy filmik instruktażowy dostępy w Internecie już od wielu lat.

W zdarzeniu na S-1 w Pietrzykowicach na szczęście nikt nie ucierpiał. Utrudnienia w ruchu trwały około cztery godziny. Przez większość czasu na jezdni tworzył się spory korek, który w szczytowym momencie miał ponad trzy kilometry.

Wężykowanie przyczepy campingowej przyczyną solidnej kraksy · fot. nadesłane przez czytelników


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.