bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 28 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 15146

[WIDEO] Dzwon na S-1 w Bielsku-Białej. Sprawca odwołał się od mandatu

Do zdarzenia doszło w środę, 25 sierpnia około godziny 11.40 na S-1 w Bielsku-Białej (ok. 500m przed zjazdem na ul. Krakowską jadąc od strony Żywca). Zderzyły się tam dwa samochody osobowe: Opel Meriva i VW T-Cross. Sprawca zdarzenia odwołał się od nałożonego mandatu karnego.Po zderzeniu kierowca Volkswagena (autor nagrania) został mocno poturbowany. Uderzył się w głowę i krótkotrwale stracił pamięć. Nie pamiętał samego momentu kolizji. Na miejsce przyjechały wszystkie służby ratunkowe. Został przewieziony do szpitala. Jak relacjonował - jeszcze w karetce przyszli do niego policjanci i zaproponowali mandat. Przyjął go - zdrowie było ważniejsze niż ewentualne kłopoty związane z uszkodzeniem samochodu i odszkodowaniem. Dopiero na drugi dzień przejrzał zapis z kamery samochodowej zamontowanej w pojeździe i uznał, że nie jest sprawcą kolizji. Zapis wprawdzie nie jest w pełni jednoznaczny, jednak jego zdaniem to kierowca Opla Merivy uderzył w jego lewy tył, co spowodowało utratę panowania nad pojazdem. Potwierdzają to uszkodzenia obu pojazdów.

Sprawca w piątek złożył w sądzie wniosek o uchylenie mandatu. Sprawa będzie miała swój finał przed obliczem Temidy. Nagranie posłuży jako dowód w sprawie. To świetny przykład jak ważnym elementem wyposażenia samochodu może być kamera.

Do kolizji doszło podczas manewru wyprzedzania. Wśród wielu kierowców panuje przekonanie, że nie wolno wyprzedzać z prawej strony, co nie zawsze polega na prawdzie. W tym przypadku wyprzedzenie z prawej strony było w pełni dozwolone. Kierowca może wyprzedzać z prawej strony na jezdniach kierunkowych z wyznaczonymi pasami ruchu. Dotyczy to zarówno tradycyjnej jezdni jednokierunkowej, jak i drogi dwujezdniowej, złożonej z dwóch jezdni jednokierunkowych, każdej dla przeciwnego kierunku ruchu. W tej kategorii znajdziemy m.in. autostrady, które zgodnie z definicją są drogami dwujezdniowymi, odcinki dróg ekspresowych, gdzie mamy do czynienia z dwoma rozdzielonymi jezdniami oraz inne drogi, gdzie jezdnie są rozdzielone. W tych przypadkach nie ma znaczenia, czy droga znajduje się w obszarze zabudowanym, czy poza nim.

Dzwon na S-1 w Bielsku-Białej


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.