bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 6 listopada 2021
  • wyświetleń: 6512

[WIDEO] Kontrole ITD na przejściu granicznym w Cieszynie. Znacznie przeładowane ciężarówki z drewnem

Cztery ciężarówki przewożące kłody drewna z Czech i Słowacji były przeciążone o kilka ton. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Katowic sprawdzali transporty wspólnie ze Strażą Leśną.Autor filmu: ITD

Siedem ciężarówek przewożących drewno skontrolowali w czwartek, 4 listopada funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego z Katowic. Samochody ważone były na punkcie kontrolnym w Cieszynie Boguszowicach przy drodze krajowej S-52.

Sześć transportów realizowanych było przez polskich przewoźników, jeden przez przedsiębiorcę ze Słowacji. Dwie „nienormatywne” ciężarówki ważyły zamiast 40 - 47 ton, dwie kolejne 45 ton. Przekroczone były również dopuszczalne naciski osi, nawet o 3 tony. Jedna z nich była też za wysoka i za długa. Kierowcy mogli pojechać dalej dopiero po rozładowaniu nadmiaru ładunku. W kontrolach brali udział również strażnicy leśni z Nadleśnictwa Ujsoły.

Źródło: ITD

Kontrole ITD na przejściu granicznym w Cieszynie
fot. ITD

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.