bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 11 grudnia 2021
  • wyświetleń: 7261

[WIDEO] Niebezpieczna sytuacja przy wymijaniu z pługiem

Zima to trudny czas dla kierowców. Dużą uwagę i daleko idącą ostrożność należy zachować podczas wymijania się z pługiem lub/i pługopiaskarką. Śnieg odgarniany przez pług jest przeważnie w kierunku przeciwnym do nadjeżdżających z przeciwka pojazdów, jednak może się zdarzyć tak, że coś poleci w naszą stronę. Tak jak na poniższych nagraniach.Pierwszy film został nagrany kilka dni temu na S-52 w Bielsku-Białej przez Justynę, która jak sama przyznała mocno się wystraszyła. Drugie nagranie ma już kilka lat, ale ukazuje dokładnie tą samą sytuację. Rzecz działa się na DK-81 w Warszowicach (pow. pszczyński).

Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim nie panikować, nie wykonywać gwałtownych ruchów kierownicą lub awaryjnego hamowania. W zdecydowanej większości przypadków wycieraczki poradzą sobie z błotem pośniegowym zalegającym na przedniej szybie pojazdu. Widząc jadący z przeciwka pojazd specjalny warto jednak zwolnić, by uniknąć stresującej niespodzianki.Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.