bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Wideo

  • 12 grudnia 2021
  • wyświetleń: 5003

[WIDEO] Beztroskie zachowanie pieszej

Na naszą skrzynkę trafił film nakręcony przez Kubę na ul. Piastowskiej w Bielsku-Białej. Na nagraniu widać typową dla naszych ulic sytuację, gdy pieszy (w tym przypadku raczej piesza, choć pewności nie mamy) wbiega na drogę wprost pod nadjeżdżające pojazdy. Wszystko skończyło się dobrze, ale podobne sytuacje po zmroku są szalenie niebezpieczne. Nawet uważny kierowca może dostatecznie szybko nie zauważyć takiej osoby, co może skutkować potrąceniem.

ReklamaPrzypomnijmy, że Art. 13 pkt 5 PRD mówi, że:

"Na obszarze zabudowanym, na drodze dwujezdniowej lub po której kursują tramwaje po torowisku wyodrębnionym z jezdni, pieszy przechodząc przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany korzystać tylko z przejścia dla pieszych."

Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.