bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Wideo

  • 13 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2854

[WIDEO] Zamyślony kierowca przed przejściem dla pieszych

Temat przejść dla pieszych ciągle na tapecie. Na naszą skrzynkę przychodzi wiele nagrań od lokalnych kierowców, którzy z przerażeniem obserwują poczynania niektórych użytkowników dróg. Taką właśnie sytuację zaobserwował Marek, który podzielił się z nami i przy okazji z Wami nagraniem niebezpiecznej sytuacji, która miała miejsce na ul. Partyzantów w Bielsku-Białej.

ReklamaPrzypomnijmy, że zgodnie z przepisami kierującemu pojazdem zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany (czyli przejście dla pieszych z działającą sygnalizacją świetlną) oraz omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Dziś Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację prawa o ruchu drogowym, która zaostrza kary dla łamiących przepisy ruchu drogowego. Od nowego roku, kiedy przepisy wejdą w życie, kierowcy będą musieli mieć się na baczności. Za powyższe wykroczenie przewidziano mandat nie mniejszy niż 1500zł!

Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.