bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 2 stycznia 2022
  • wyświetleń: 9073

[WIDEO] Drogowcy też chcą żyć

Na naszą skrzynkę kilka dni temu trafił film nagrany na S-52 w Bielsku-Białej przez Damiana. Zarejestrowana sytuacja nie jest przykładem jakiegoś skrajnego łamania przepisów, ale powinna dawać przykład tego, jak nie należy zachowywać się na drodze.Tylko w ubiegłym roku na drogach ekspresowych wokół Bielska-Białej doszło przynajmniej do czterech poważnych zdarzeń z udziałem samochodów służby drogowej. Pracownicy (w tym przypadku firmy AVR) porządkują pobocza, koszą trawę, udrażniają odpływy i robią wiele innych mało widocznych, ale potrzebnych rzeczy. Są na drogach przez całą dobę i często z racji swoich obowiązków muszą zatrzymać się w miejscu potencjalnie niebezpiecznym. Tak jest m.in. na S-52 między zjazdem z Wapienicy a zjazdem na al. Andersa, gdzie nie ma pasa awaryjnego. Podróżując tym odcinkiem trzeba zwrócić szczególną uwagę na pojazdy, które mogą stać na pasie ruchu.

Kierowca Audi widocznego na filmie mocno się zagalopował. Takie przeskakiwanie przez trzy pasy na pełnej prędkości może spowodować, że zabraknie tych kilku metrów do wyhamowania i dojdzie do tragedii. Pracownicy służby drogowej też chcą żyć - zadbajmy o swoje i ich bezpieczeństwo. Widząc jakikolwiek pojazd służb drogowych na poboczu, warto zdjąć nogę z gazu i zachować bezpieczną odległość.

Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.