bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 3 stycznia 2022
  • wyświetleń: 11946

[WIDEO] Święte krowy włażą bez patrzenia prosto pod samochód!

1 czerwca 2021 roku w życie weszły przepisy, które dają pieszym niemalże bezwzględne pierwszeństwo na przejściu dla pieszych. Na terenie podległym KMP w Bielsku-Białej po wprowadzeniu wzrosła ilość kolizji drogowych z udziałem pieszych na przejściach. Mówiła o tym asp. Ilona Michalczyk z bielskiej drogówki podczas jednej z edycji akcji "Świeć przykładem!" (odnośnik poniżej). Część pieszych wzięła sobie nowe przepisy do serca i bez rozglądania się wchodzi na zebrę. Zapominają, że na nich także ciąża obowiązki wynikające z przepisów ruchu drogowego.Ustawa stanowi jasno, że "pieszy wchodzący na jezdnię lub torowisko albo przechodzący przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany zachować szczególną ostrożność (...)". Do szczególnej ostrożności na pewno nie zaliczamy wchodzenia na przejście z kapturem na głowie, bez wcześniejszego sprawdzenia czy droga jest wolna. Taka sytuacja miała miejsce przed świętami na ul. Stojałowskiego w Bielsku-Białej. Z grupki pięciu młodych osób, tylko jedna dziewczyna zerknęła w stronę jezdni. Pozostali bezmyślnie weszli na przejście bez spoglądania czy zza placów nie nadjeżdża jakiś pojazd. Warto przypomnieć, że w zderzeniu z samochodem pieszy nie ma żadnych szans. Do tragedii nie trzeba dużej prędkości. Do pieszych apelujemy o zdrowy rozsądek, a kierowców uczulamy na powszechnie panującą głupotę, bo ciężko takie zachowanie nazwać w jakikolwiek inny dyplomatyczny sposób.

Rozmowa od pierwszej minuty nagrania.

Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

sid / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.