bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 9 lutego 2022
  • wyświetleń: 8699

[WIDEO] Spotkanie dwóch furiatów drogowych

Na naszą skrzynkę kilka dni temu trafił materiał z ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej. Rzecz działa się całkiem niedawno, choć kamera pokazuje błędną datę (klasyczna przypadłość kamer MIO). Tytuł jaki wymyśliliśmy dla tego nagrania nie jest przypadkowy. Obaj bohaterowie nagrania nie popisali się zdrowym rozsądkiem i sami sprowokowali niebezpieczne sytuacje.Na nagraniu widać bardzo niebezpieczną sytuacją na Rondzie Solidarności. Autor nagrania widząc, że kierowca Forda wyjeżdżający od strony centrum handlowego nie da rady spokojnie opuścić skrzyżowania, wciska gaz w podłogę i o mało co nie dochodzi do kolizji. Warto pamiętać, że przepisy nie działają w ten sposób, że można wykorzystać czyjś błąd i z premedytacją staranować inny samochód. Tutaj było blisko. Oczywiście drugą kwestią jest to, że kierowca Forda w ogóle nie powinien wjeżdżać na skrzyżowanie (za sygnalizator) jeśli nie ma możliwości kontynuowania jazdy. Niestety na Rondzie Solidarności to norma.

W tzw. międzyczasie kierowca białego dostawczaka dość energicznie wjechał przed autora nagrania i najprawdopodobniej bardzo go zezłościł. Tak mocno, że ten na najbliższym skrzyżowaniu chciał mu ręcznie wyperswadować swoje racje. Tego typu nagrania pokazują, że testy psychologiczne powinni przechodzić wszyscy kierowcy, a nie tylko zawodowcy. Wystarczy odrobina życzliwości i opanowania żeby takie sytuacje nie miały miejsca. Warto się nad tym zastanowić.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.