bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 12 marca 2022
  • wyświetleń: 5862

[WIDEO] Na czym polega problem Ronda Solidarności?

Na naszą skrzynkę trafia sporo filmów, które pokazują patologiczne sytuacje drogowe. Jednym z najczęstszych miejsc, gdzie kierowcy mają problemy z interpretacją przepisów jest Rondo Solidarności. Pisane z dużej litery, bo to nazwa własna. Samo skrzyżowanie z rondem jako takim ma niewiele wspólnego. To normalne skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, które zostało podzielone na kilka etapów.Kierowcy wyjeżdżający z ul. Sarni Stok na ul. Warszawską w lewo, w kierunku na Katowice, nagminnie wjeżdżają za sygnalizator bez możliwości kontynuowania jazdy. Doskonale obrazuje to ten film, na którym kierowca czarnego BMW nie miał prawa kontynuować jazdy. Miał już czerwone światło, ale stał za sygnalizatorem i pewnie nawet do końca nie zdawał sobie sprawy z tego, że zrobił trochę zamieszania i mógł doprowadzić do kolizji, których na tym skrzyżowaniu nie brakuje.

W styczniu ubiegłego roku Inspekcja Transportu Drogowego chwaliła się, że na Rondzie Solidarności zostanie zainstalowany system monitorujący przejazd na czerwonym świetle. Nikt jednak nie wie kiedy to nastąpi.

Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

sid / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.