bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 7 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 8096

[WIDEO] Częsty błąd na rondzie turbinowym

Jakiś czas temu na naszą skrzynkę trafił jakiś czas temu film z tzw. "ronda koło Bułgara" w Bielsku-Białej. To rondo turbinowe u zbiegu ulicy Niepodległości z ulicami Kryształową i Krausa. Idea ronda turbinowego polega na tym, że nie trzeba na nim zmieniać pasa ruchu i poza nielicznymi wyjątkami (np. rondo Hulanka*) tak właśnie jest. Każda zmiana pasa ruchu to wykroczenie i stwarzanie niebezpiecznych sytuacji. Warto o tym pamiętać.* Na rondzie Hulanka przepisy dopuszczają zmianę pasa ruchu tylko i wyłącznie w dwóch sytuacjach i jest to zawracanie lub chęć opuszczenia ronda czwartym zjazdem, jadąc od ulic Konopnickiej i Cieszyńskiej (od strony centrum). W tych dwóch przypadkach istnieje możliwość zmiany pasa ruchu na skrajnie wewnętrzny. Konia z rzędem jednak temu, kto w pełni rozumie to zagadnienie na tym konkretnym przypadku ronda Hulanka. Życie pokazuje, że każdy jeździ tam jak się mu żywnie podoba, a poprawnie jeżdżą niemalże tylko samochody z L-ką na dachu (i to też nie wszystkie).

Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.