bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 17 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 6442

[WIDEO] Problem z "łamanym pierwszeństwem"

Skrzyżowanie Łagodnej z Urodzajną w Bielsku-Białej to bardzo specyficzne miejsce. Kierowcy mają tutaj od lat problem z interpretacją tego, kto ma pierwszeństwo. Wypadku nie było tutaj dawno, ale stłuczki i kolizje to nie żadna pojedyncza sytuacja. Przy okazji tego nagrania, które nadesłał Marek, chcemy zwrócić uwagę na to jak ważne są kierunkowskazy. Należy pamiętać, że ich używanie ułatwi innym kierowcom ocenę sytuacji i pozwoli bezpiecznie pokonać to miejsce.Jadąc ul. Łagodną od strony miasta i chcąc jechać zgodnie z pierwszeństwem w ul. Urodzajną, należy włączyć lewy kierunkowskaz. Kierowcy, który jedzie od strony ul. Langiewicza, pomoże to przewidzieć, w którym kierunku pojedzie dany samochód i czy znajdzie się na kursie kolizyjnym. Przepisy wymagają użycia kierunkowskaz w powyższej sytuacji. Jego brak ma sugerować, że kierowca będzie jechać na wprost.

Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.