bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 17 maja 2017
  • wyświetleń: 4599

Kilka słów o zasadzie ograniczonego zaufaniaAutor filmu: Przemek

Wczoraj na naszą skrzynkę trafiło nagranie z Kęt. Widać na nim wyraźnie, że na skrzyżowaniu doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Kierowca Skody kończąc manewr wyprzedzania rowerzysty załączył prawy kierunkowskaz. Kierująca Fiatem Punto prawdopodobnie zasugerowała się włączonym kierunkowskazem i doszła do wniosku, że Skoda skręci w prawo. Tylko i wyłącznie dzięki błyskawicznemu manewrowi, udało się uniknąć solidnej kraksy.

Co w tej sytuacji mówią przepisy? - W tej sytuacji kierujący pojazdem Fiat nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu wyjeżdżając z drogi podporządkowanej. Znajdując się na skrzyżowaniu należy zachować szczególną ostrożność. Każdy uczestnik ruchu ma obowiązek unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa. Używanie kierunkowskazu pełni funkcję informacyjną. Dlatego poruszając się po drogach należy stosować zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników. W tej konkretnej sytuacji zabrakło tej zasady ze strony kierującego Fiatem, który wyjechał z drogi podporządkowanej na drogę główną nie upewniając się czy nie spowoduje zagrożenia w ruchu drogowym – poinformowała nasz portal mł. asp. Ilona Michalczyk z bielskiej drogówki.

Kilka słów o zasadzie ograniczonego zaufania


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.