bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 29 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 8782

[WIDEO] Drogi przejazd na czerwonym świetle

Zdecydowanie odradzamy tego typu pomysły, które widać na poniższym filmie. Jeśli do kogoś nie przemawiają aspekty bezpieczeństwa, to przypomnijmy, że wedle aktualnych przepisów przejazd na czerwonym świetle przez torowisko to mandat w kwocie 2000zł (nie mniej i nie więcej - stała kwota). Tyczy się to zarówno pojazdów samochodowych, motocykli jak i rowerzystów. Co ciekawe taki sam mandat otrzyma również pieszy, który zdecyduje się przejść przez torowisko na czerwonym świetle. To jedno z najpoważniejszych wykroczeń w ruchu drogowym, stąd tak wysoka grzywna.

Warto nadmienić, że jeśli w pobliżu nie widać radiowozu, nie oznacza to uniknięcia odpowiedzialności. Przejazdy kolejowe są monitorowane, a wedle naszej wiedzy, zarządca infrastruktury chętnie przekazuje nagrania organom ścigania. Trzeba pamiętać także, że po przejechaniu pociągu, należy zaczekać do momentu, aż zgasną sygnalizatory. Rogatki podniesione ku górze to za mało. Materiał wideo nagrany na ul. Waryńskiego w Czechowicach-Dziedzicach.Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.