bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 13 grudnia 2022
  • wyświetleń: 9866

[WIDEO] Uciążliwa jazda za drogowym "bałwanem"

Nawet 3000zł mandatu może otrzymać kierowca, który nie odśnieżył swojego pojazdu przed wyjazdem w trasę. O ile w przypadku samochodu osobowego to najczęściej zwykłe lenistwo kierującego, o tyle jak bumerang każdej zimy wraca temat zaśnieżonych samochodów ciężarowych i dostawczych. Ze względu na wysokość, odśnieżenie takich pojazdów jest bardzo trudne. Brakuje nie tylko infrastruktury, ale i konkretnych rozporządzeń.Pracą na wysokości w rozumieniu rozporządzenia jest praca wykonywana na powierzchni znajdującej się na wysokości co najmniej 1,0 m nad poziomem podłogi lub ziemi. Co za tym idzie, każdy kierowca samochodu dostawczego i ciężarowego, żeby zgodnie z przepisami odśnieżyć swój pojazd, musiałby mieć badania do pracy na wysokości. Po pierwsze nie każdy kierowca jest w stanie wspiąć się na czterometrową naczepę, a po drugie nie każdy kierowca jest w stanie pozytywnie przejść badania uprawniające do pracy na wysokości. Problem od lat nie jest rozwiązany, a co pokazuje powyższe nagranie, nieodśnieżony samochód może być wyjątkowo uciążliwy dla innych kierowców. Materiał filmowy z bielskiej obwodnicy.

Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

jb / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.