bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 3 maja 2023
  • wyświetleń: 5727

[WIDEO] Częsty problem na tym skrzyżowaniu

Nierzadko na skrzyżowaniu Ligockiej z DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach dochodzi do kolizji, których scenariusz jest przedstawiony na poniższym filmie nadesłanym przez czytelnika. Niektórzy kierowcy (nie wiedzieć czemu) ustawiają się przy lewej skrajni jezdni, tak jakby planowali jechać w lewo. Później jadą na wprost, doprowadzając do kolizji z kierowcami, którzy tak jak kierowca Audi jadą z prawej krawędzi jezdni. Sytuację rozwiązałoby wyznaczenie pasów na tym skrzyżowaniu, ale póki co jest jak jest i trzeba sobie z tym jakoś radzić.Do lewej krawędzi jezdni powinniśmy zjechać tylko w sytuacji, gdy zamierzamy skręcać w lewo. W innym przypadku należy jechać albo środkiem, albo z prawej strony szerokiego pasa ruchu.

Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

jb / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.