bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 3 września 2023
  • wyświetleń: 7001

[WIDEO] Zlikwidowali przejście, a piesi twardo idą "na pamięć"

Kilka tygodni temu na ul. Mostowej w Bielsku-Białej zlikwidowano jedno z przejść dla pieszych. Mowa o zebrze przy skrzyżowaniu z ul. Nadbrzeżną, tuż przy moście na rz. Biała. Piesi jakby nie zauważali tego, że nie są już na pasach. Codziennie dziesiątki, jeśli nie setki osób przekracza ruchliwą jezdnię właśnie w tym miejscu. Głos w sprawie zabrał poseł Lewicy, Przemysław Koperski.- Usunięcie przejścia na ul. Mostowej w Bielsku-Białej stwarza dzisiaj ogromne zagrożenie dla pieszych, w szczególności dzieci, które wracają we wrześniu do pobliskich szkół. Codziennie dziesiątki mieszkańców nadal wkracza na jezdnię w miejscu zlikwidowanego przejścia. Mam w pobliżu biuro poselskie i obecna sytuacja jest porażająca. Boję się, że prędzej czy później może dojść tutaj do tragedii. - pisze na swoim Facebookowym profilu Przemysław Koperski, poseł na Sejm RP. - Czekam na odpowiedź od władz miasta i liczę z interweniującymi mieszkańcami na szybkie wycofanie się z tej złej decyzji oraz przywrócenie przejścia i oznakowania - dodaje samorządowiec.

Wystarczy przejechać się ul. Mostową kilka razy, by bez względu na polityczne poglądy zgodzić się z jego słowami. Piesi w ogóle nie zwracają uwagi na fakt, że przejście zostało zlikwidowane. Pasy wymalowane na jezdni choć zostały usunięte, nadal są w miarę dobrze widoczne. Pozostają również przyzwyczajenia pieszych, którzy przez wiele lat właśnie w tym miejscu przekraczali jezdnię po zebrze. Jak ustalił portal bielsko.biala.pl przejście zostało zlikwidowane na wniosek policji, poparty pozytywną opinią członków Komisji ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Warto zaznaczyć, że w pobliżu są dwa inne przejścia dla pieszych. Jedno z sygnalizacją świetlną między galeriami Sfera 1 i Sfera 2, a drugie przy skrzyżowaniu z ul. Cyniarską (przejście z tzw. azylem). Do obu tych miejsc jest mniej niż 100m.

Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.