bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 11 lipca 2017
  • wyświetleń: 3922

Pożar busa na obwodnicy, ogień ugasili kierowcy

Do samozapłonu w trakcie jazdy doszło około godziny 13:40 na S-1 w Bielsku-Białej. Kierowca miał dużo szczęścia. W pobliżu miejsca pożaru przejeżdżał holownik pomocy drogowej wyposażony w duże przemysłowe gaśnice, oraz pracownicy firmy zajmującej się ochroną przeciwpożarową.

ReklamaAutor filmu: czytelnik

Kierowca Volkswagena poruszał się obwodnicą w stronę Żywca. Kilkaset metrów przez Węzłem Rosta, z jego samochodu zaczął wydobywać się gęsty dym. Gdy zjechał na pobocze, komora silnika stała już w ogniu.

Na miejsce została wezwana straż pożarna i policja. Na całe zdarzenie najechali pracownicy pomocy drogowej, którzy udawali się do akcji na terenie Żywiecczyzny. Holownik był wyposażony w cztery sześciokilogramowe gaśnice, które skutecznie stłumiły ogień. Chwilę później zatrzymali się pracownicy firmy zajmującej się ochroną przeciwpożarową. W ich samochodzie było kilkanaście rożnych gaśnic, które właśnie miały trafić do klienta. Wspólnymi siłami udało się ugasić ogień.

Według relacji jednego ze świadków, straż pożarna dotarła na miejsce po około dwudziestu minutach. Gdyby nie bezinteresowna pomoc przejeżdżających kierowców, furgonetka zapewne spłonęłaby doszczętnie.

Utrudnienia w ruchu trwały około czterdziestu minut. Policja zakwalifikowała zdarzenie jako przypadek losowy. Nadpalony pojazd został odholowany przez pomoc drogową.

Pożar busa na obwodnicy, ogień ugasili kierowcy · fot. czytelnik


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.