bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 6 czerwca 2024
  • wyświetleń: 6197

[WIDEO] Bo ze śmieciarzami trzeba krótko!

Tym razem to nie film z naszej skrzynki, ale materiał własny od naszego redakcyjnego kolegi, obrazujący bezczelne, chamskie i prostackie zachowanie jakim jest wyrzucanie śmieci przez okno. Taka sytuacja miała dziś miejsce na przeł. Salmopol. Kierowca Hyundaia wyrzucił plastikową butelkę na środek drogi. Nasz kolega zebrał śmieci z drogi i postanowił, że nie popuści. Skontaktował się telefonicznie z KP Szczyrk. Policjanci poinformowali, że chętnie podejmą interwencję w takiej sprawie i czekali na sprawcę wykroczenia w centrum Szczyrku.Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 500zł. Zdecydowanie taniej i szybciej było wyrzucić ten plastik do najbliższego kosza. Tego wymaga kultura, której tutaj zabrakło.

Niektórzy ludzie nie widzą nic złego w wyrzucaniu śmieci przez okno i nawet się nie krępują autami jadącymi z tyłu. Bezwzględnie i z całą stanowczością należy tępić tego typu zachowania. Małymi kroczkami ale do skutku.

Brak reakcji na takie zachowania to ciche przyzwolenie na zaśmiecanie wspólnych terenów.


Przy okazji krótka historia z bielskiej Straconki, gdzie w kwietniu przy ul. Górskiej zaczęły pojawiać się liczne worki z odpadami. Mowa tutaj o terenie leśnym, powyżej tzw. źródełka. Jeden z okolicznych mieszkańców mocno się wkurzył. We własnym zakresie zamontował przy drodze kamerę skierowaną na miejsce, w którym były podrzucane odpady. Na śmieciarza nie trzeba było długo czekać - kierowca luksusowego BMW X5 na oświęcimskich numerach nagrał się następnego dnia, jak wyrzucał z samochodu odpady. Worek był identyczny jak te wcześniejsze, podrzucane wcześniej. Materiał filmowy został dostarczone do Straży Leśnej. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2500zł.

jb / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.