bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 15 czerwca 2024
  • wyświetleń: 10281

[FOTO] Policyjny pościg zakończony wypadkiem. Ranni policjanci w szpitalu

W piątek, 14 czerwca około godziny 21.00 na ul. Powstańców Śląskich w Studzionce (pow. pszczyński), doszło do wypadku drogowego z udziałem policyjnego radiowozu. Na miejscu pracowali śledczy, którzy ustalają okoliczności zdarzenia.

Zdjęcie WhatsApp 2024 06 14 o 22.19.26 e24030bd
fot. nadesłane przez czytelnika


Z ustaleń portalu bielskiedrogi.pl wynika, że pościg za motocyklistą rozpoczął się w miejscowości Orzesze. Na wysokości dzielnicy Gardawice motocykl nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci KPP Mikołów ruszyli za uciekinierem na południe województwa, a pościg dotarł w okolice Studzionki. Tam na jednym z zakrętów funkcjonariusz kierujący radiowozem utracił panowanie nad kierownicą i wpadł w poślizg, który zakończył się uderzeniem w tzw. ziemiankę.

Sytuacja musiała być bardzo dynamiczna. Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że dyżurni z Żor i Pszczyny nawet nie wiedzieli o pościgu na swoim rejonie. Do działań więc nie włączyli się lokalni policjanci. Cała sytuacja wyszła na jaw dopiero po wypadku w Studzionce. Motocyklista uciekł i trwają jego poszukiwania. Maszyna to prawdopodobnie Suzuki Hayabusa na początkowych tablicach SPS.

1000250839
fot. OSP Studzionka


Dwaj policjanci trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - jeden ma uraz kręgosłupa, drugi złamanie ręki. Obaj są mocno poobijani. Radiowóz marki Opel Astra nadaje się do kasacji. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności zdarzenia. Czynności nadzoruje prokuratura, co jest standardową procedurą w przypadku kraksy z udziałem radiowozu.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.