bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 26 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 22570

[ZDJĘCIA] Makabryczny wypadek w Bielanach, sześć osób rannych, nie żyje mężczyzna

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, doszło dziś około godziny 17:20 w Bielanach, na drodze wojewódzkiej nr 948 relacji Oświęcim - Kęty. W wyniku zderzenia dwóch samochodów, sześć osób trafiło do szpitali. Pasażer jednego z samochodów nie przeżył wypadku.

ReklamaAutor filmu: Bielskie Drogi

Jak wynika ze wstępnych ustaleń oświęcimskich funkcjonariuszy, kierowca Volkswagena Passata, będący mieszkańcem powiatu bielskiego, nie zauważył znaku STOP na skrzyżowaniu ulicy Głównej z drogą wojewódzką. Jadąc od strony Jawiszowic z pełną prędkością wjechał na skrzyżowanie. Drogą z pierwszeństwem od Oświęcimia w stronę Kęt, poruszał się samochód marki Dacia, którym kierował 65-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Na środku skrzyżowania doszło do bardzo groźnego zderzenia czołowo bocznego.

Na miejscu wypadku błyskawicznie pojawiły się wszystkie służby. Pięć karetek pogotowia, oraz sześć zastępów straży pożarnej. W pobliżu skrzyżowania wylądował śmigłowiec ratowniczy z Krakowa, który miał przetransportować do szpitala najciężej rannego, 47-letniego pasażera Volkswagena. Niestety mimo trwającej ponad godzinę reanimacji, mieszkańca powiatu bielskiego nie udało się uratować. Wszyscy uczestnicy wypadku, trafili do szpitali. W sumie hospitalizowano sześć osób.

Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Na miejscu pracują policjanci z oświęcimskiej drogówki i prokuratura. Droga może być zablokowana do późnych godzin nocnych. Zostały zorganizowane objazdy, ale trzeba liczyć się z utrudnieniami.

Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Małgorzata Jurecka / KPP Oświęcim

Makabryczny wypadek w Bielanach, sześć osób rannych, nie żyje mężczyzna · fot. Bielskie Drogi


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.