bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 4 października 2017
  • wyświetleń: 1780

[WIDEO] Otwarto stację szybkiego ładowania samochodów na prąd

Na terenie podziemnego parkingu Gemini Parku uroczyście otwarto stacja szybkiego ładowania samochodów elektrycznych.



Stacja została uruchomiona na terenie parkingu podziemnego Gemini Park. W czasie inauguracji odbyła się prezentacja sposobu działania stacji - pokaz ładowania samochodu elektrycznego.

Gospodarzami wydarzenia byli: Zbigniew Michniowski, pełnomocnik Prezydenta Miasta Bielska-Białej ds. Zrównoważonego Rozwoju, Krzysztof Brączyk, dyrektor Gemini Park Bielsko-Biała oraz Rafał Czyżewski, prezes zarządu Greenway Infrastructure Poland Sp. z o.o.

- Jesteśmy na początku rozwoju elektromobilności w Polsce. Plan dla Polski to milion elektrycznych aut do roku 2025. Bielsko-Biała jest postrzegane jako lider w dziedzinie walki o jakość powietrza. Miasto podejmuje szereg działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. W 2013 roku zostało uhonorowane najwyższą europejską nagrodą dla samorządów EPSA 2013 za kampanię „Bielsko-Biała chroni klimat” - czytamy w informacji związanej z inauguracją stacji.

Stację buduje firma Greenway Infrastructure Poland, która planuje do połowy 2020 roku utworzyć w kraju sieć blisko 200 stacji szybkiego ładowania.

Otwarto stację szybkiego ładowania samochodów na prąd
fot. bielsko.info


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.