bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 25 października 2017
  • wyświetleń: 8550

[WIDEO] WŁĄCZ AWARYJNE W KORKU - o problemach na S-52 słów kilka

Dostajemy od Was sporo wiadomości o problemach na S-52 w pobliżu zjazdu na Wapienicę oraz do Jasienicy. Korkujący się zjazd z S-52 na Wapienicę, był jednym z powodów remontu dwóch skrzyżowań przy ulicy Międzyrzeckiej. Do czasu zakończenia prac, problem korkującego się zjazdu jest nie do przeskoczenia i kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

ReklamaCzęść kierowców postanawia ominąć węzeł w Wapienicy i jedzie dalej do Jasienicy. Tam również jest nieciekawie, ponieważ w godzinach szczytu korkuje się skrzyżowanie kolo Urzędu Gminy i pojawia się podobny problem jak w Wapienicy. Niejednokrotnie dochodzi do bardzo niebezpiecznych sytuacji, ponieważ część samochodów oczekujących na zjazd z drogi ekspresowej, czeka na prawym pasie ruchu tuż za zakrętem. Zatrzymanie się pojazdów na drodze ekspresowej jest bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do tragedii, co widać na tym nagraniu z Belgii -
(podobna sytuacja jak przy zjeździe do Wapienicy, gdzie dwa pasy jadą ze standardową prędkością, a na prawym pasie jest korek do zjazdu).

Kilka dni temu, trafił do nas film przesłany przez kierowcę przy zjeździe do Wapienicy. Na jego samochód oczekujący w korku, najechał inny pojazd. Nie pomogły nawet załączone światła awaryjne, które miały ostrzec kierowcę jadącego z tyłu o niebezpieczeństwie. Warto włączyć dźwięk podczas odtwarzania filmu i posłuchać rozmowy kierowcy z pasażerką. Na szczęście w tym przypadku, nikomu nic się nie stało, choć oba samochody nadają się do kasacji.

O opinię w tej sprawie zapytaliśmy wczoraj bielską drogówkę. Okazuje się, że problem jest funkcjonariuszom znany i zostały już podjęte kroki, mające na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie zjazdu do Jasienicy. Policjanci ujawnili kilka potencjalnych niedociągnięć w infrastrukturze drogowej i początkiem października, złożyli stosowne pisma do odpowiednich urzędów. Zwrócono się z prośbą o przeanalizowanie i ewentualne poprawienie cyklu sygnalizacji świetlnej przy ulicy Strumieńskiej, tak żeby bardziej upłynnić zjazd samochodów z drogi ekspresowej. Zwrócono się także o przeanalizowanie usytuowania przystanku autobusowego tuż za światłami na ulicy Strumieńskiej w stronę Rudzicy. Dochodziło do sytuacji, że autobus stojący na pasie ruchu (brak zatoczki) tamował przejazd kierowcom, co spiętrzało ruch na zjeździe z drogi ekspresowej. Zwrócono się również do GDDKiA o sprawdzenie czy pas zjazdowy nie jest zbyt krótki i czy jego ewentualne wydłużenie, mogłoby poprawić bezpieczeństwo w rejonie zjazdu. Aktualnie sprawa jest w toku i być może już niebawem, można spodziewać się drobnych zmian w rejonie zjazdu na Jasienicę.

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej w rejonie zjazdu na Wapienicę, niewiele da się zrobić do czasu zakończania remontu. Pamiętajcie żeby włączyć światła awaryjne, podczas dojeżdżania do zakorkowanego fragmentu drogi.

Pomoc merytoryczna - podkomisarz Krzysztof Stankiewicz / Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

WŁĄCZ AWARYJNE W KORKU - o problemach na S-52 słów kilka


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.