bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 21 listopada 2017
  • wyświetleń: 10705

[ZDJĘCIA] Tragiczne potrącenie w Górkach Wielkich

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło dziś, około godziny 17:10 na ul. Breńskiej w Górkach Wielkich. Kierowca samochodu ciężarowego potrącił pieszego. Niestety mężczyzna nie przeżył wypadku.Autor filmu: Policja Śląska

Jak wynika z ustaleń portalu Bielskie Drogi, 55-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Scania potrącił pieszego, który doznał ciężkich i rozległych obrażeń ciała. W stanie krytycznym został przewieziony do szpitala, gdzie mimo wysiłków lekarzy zmarł tuż przed godziną 20:00.

Policjanci pod nadzorem cieszyńskiej prokuratury zabezpieczyli wszelkie ślady na miejscu zdarzenia. Została sporządzona dokumentacja wypadku drogowego, a samochód ciężarowy wraz z naczepą trafił na parking policyjny, gdzie zostanie poddany szczegółowym badaniom biegłego.

Tożsamość potrąconego mężczyzny nie jest na chwilę obecną znana.

Wcześnie zapadający zmierzch, któremu towarzyszą złe warunki atmosferyczne drastycznie ograniczające widoczność, w znacznym stopniu pogarszają bezpieczeństwo na drogach. Najmniej chroniony uczestnik ruchu drogowego - pieszy, nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych jest zagrożony, bądź stwarza zagrożenie dla siebie samego lub dla innych. Przejście dla pieszych, to część jezdni, z której powinien korzystać pieszy spełniając wcześniej pewne obowiązki. Przy braku zachowania tych podstawowych zasad, w każdym przypadku zdarzenie drogowe z udziałem pieszego, kończy się poważnymi obrażeniami tego pierwszego. Dlatego tak istotne jest, aby piesi byli widoczni dla kierowców. Po raz kolejny przypominamy o noszeniu odblasków. To nie tylko wymóg przepisów prawa (poza terenem zabudowanym), ale po prostu przejaw dbania o własne bezpieczeństwo! Prezentowany materiał filmowy jednoznacznienie potwierdza ogromne znaczenie używanych elementów odblaskowych, których zastosowanie w komunikacji drogowej niejednokrotnie ratuje życie i zdrowie.

Pomoc merytoryczna - podkom. Rafał Domagała / KPP Cieszyn

Tragiczne potrącenie w Górkach Wielkich · fot. czytelnik Przemek


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Praca: Bielsko, Czechowice, Pszczyna, Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.