bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 4 maja 2018
  • wyświetleń: 2090

[ZDJĘCIA, WIDEO] Trwa akcja "Pasy": mandat albo przejażdżka na symulatorze zdarzeń

Policjanci z bielskiej drogówki od wczesnych godzin rannych prowadzą akcję „Pasy”. Jej celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi sprawdzają, czy kierowcy mają zapięte pasy. Złapani na gorącym uczynku przed południem w Bielsku-Białej mieli szczęście. Mogli wybrać: mandat albo wypróbowanie symulatora zderzeń.Podczas działań prowadzonych wspólnie z przedstawicielami bielskiego WORD-u policjanci wykorzystali specjalny symulator zderzeń. - Pokazujemy, co się z nami dzieje podczas wypadku - mówił Marcin Szarek z bielskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Zapięte pasy to większa szansa na krótszą rehabilitację, a nawet na życie! - Kierowca tira, który miał wypadek na drodze S-1 w marcu tego roku wypadł z kabiny, bo nie miał zapiętych pasów. Mężczyzna zmarł - mówiła mł.asp. Ilona Michalczyk z bielskiej drogówki.

Przypominamy, że za jazdę bez pasów grozi mandat w wysokości 100 zł oraz 2 punkty karne. Jednocześnie za pasażerów odpowiada kierowca, więc oprócz mandatu otrzyma 4 punkty karne. Za to samo wykroczenie może zostać ukarany pasażer. Jeśli dziecko jest nieprawidłowo przewożone, to mandat wynosi 150 zł i aż 6 punktów karnych.

Akcja „Pasy” trwać będzie do godziny 22.00.

[ZDJĘCIA, WIDEO] Trwa akcja "Pasy": mandat albo przejażdżka na symulatorze zdarzeń · fot. Bielskie Drogi


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.