bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 2 lipca 2018
  • wyświetleń: 1213

[WIDEO] Walka o życie na przejściu przy ulicy Towarowej w TychachAutor filmu: Łukasz

Na naszą skrzynkę trafił film nagrany przez kierowcę na ulicy Towarowej w Tychach. Widać na nim nieprawidłowe zachowanie kierowców przed przejściem dla pieszych.

17 grudnia 2015 r. około godz. 19:00 na innym przejściu dla pieszych przy ulicy Towarowej zginęła 4-letnia dziewczynka i jej roczny braciszek. Sprawcą tego głośnego medialnie wypadku był 64-letni mieszkaniec Mikołowa. Do zdarzenia doszło po zmroku. Mężczyzna tłumaczył się, że oślepiły go światła pojazdów jadących z przeciwnego kierunku. Co oślepiło tych kierowców w pochmurny dzień?Na to pytanie odpowiedzą tyscy policjanci, ponieważ film trafił również do nich.

Za omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, taryfikator przewiduje 500 zł mandatu i 10 punktów karnych. Są jednak sytuacje, w których policjanci odstępują od ukarania kierowcy mandatem. To przypadki rażącego złamania przepisów i stworzenia dużego zagrożenia na drodze. W takich sytuacjach policjanci kierują sprawę do sądu, który może nałożyć na kierowcę większą karę. Bywa, że policjanci również zatrzymują kierowcy prawo jazdy do czasu rozprawy.

Walka o życie na przejściu przy ulicy Towarowej w Tychach


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.