bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 13 lipca 2018
  • wyświetleń: 9312

[ZDJĘCIA] W Piasku samochód osobowy zderzył się z Pendolino. Interweniował śmigłowiec LPR

W piątek, 13 lipca około godziny 11.55 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na ul. Powstańców Śląskich w Piasku doszło do zderzenia pociągu Pendolino relacji Warszawa Wschodnia - Bielsko-Biała Główna z samochodem osobowym. W wyniku zdarzenia ucierpiał 28-letni kierowca Audi A4. Na miejsce zadysponowany został śmigłowiec LPR.Autor filmu: Bielskie Drogi / Pless.pl

Jak wynika ze wstępnych informacji kierowca samochodu osobowego nie zastosował się do znaku B-20 "STOP". Rozpędzony pociąg uderzył w tył auta. Mężczyzna w stanie ciężkim został przekazany przez zespół ratownictwa medycznego załodze śmigłowca LPR, która zabrała do go szpitala w Sosnowcu.

Na przejeździe kolejowym policjanci wspólnie z biegłymi i służbami kolei prowadzą czynności wyjaśniające. Ruch na chwilę obecną odbywa się jednym torem, w związku z czym na trasie w kierunku Katowic oraz Żywca występują opóźnienia. Spółka Koleje Śląskie uruchomiła komunikację zastępczą na odcinku Tychy - Pszczyna.

Z nieoficjalnych informacji jakie udało nam się uzyskać wynika, że kierowca zatrzymał się przed przejazdem i przepuścił pociąg jadący w stronę Katowic. Nie upewnił się jednak czy może bezpiecznie kontynuować przejazd i wjechał wprost pod skład jadący w stronę Bielska-Białej.

W Piasku samochód osobowy zderzył się z Pendolino · fot. Bielskie Drogi / Pless.pl


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.