bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 27 lipca 2018
  • wyświetleń: 11477

[FOTO] Fatalny początek urlopu. Poślizg i uderzenie w bariery z przyczepą campingową

Niech ten materiał będzie przestrogą dla wszystkich podróżujących z przyczepą campingowa. Do zdarzenia doszło w piątek, 27 lipca około godziny 20:00 na trasie S-1 w Bielsku-Białej. Kilkaset metrów za zjazdem z ulicy Krakowskiej w stronę Cieszyna, samochód osobowy ciągnący przyczepę campingową uderzył w bariery energochłonne. Na szczęście nikomu nic się nie stało.W pewnym momencie przyczepa campingowa zaczęła wężykować. Doświadczony kierowca doskonale wiedział co trzeba w takiej sytuacji zrobić - jednym ratunkiem jest dodanie gazu i próba "wyprostowania" sytuacji. Pomysł świetny, ale...

Seat Ibiza z silnikiem 1.2 TSI nie poradził sobie z zadaniem. Samochodem wypełnionym bagażami podróżowało łącznie pięć osób (cztery dorosłe i malutkie dziecko). Przyczepa campingowa wraz z bagażami i rowerami ważyła ponad tonę. Próba opanowania sytuacji nie miała szans się udać. Samochód wraz z przyczepą obrócił się w trakcie jazdy 180 stopni i uderzył w bariery energochłonne.

Interweniowały dwa zastępy straży pożarnej i dwa patrole policji. Uczestnicy tej kraksy kilkanaście minut wcześniej wyruszyli na wymarzony urlop w rejon Suwałk. Samochód nadaje się do kasji. Siła była tak dużą, że najprawdopodobniej połamała się płyta podłogowa. Ucierpiała także przyczepa, w której wyłamał się tzw. dyszel. Rowery i bagaże też się poobijały. Kierowca został ukarany mandatem karnym w kwocie 300 złotych i 6 punktów karnych. Prawdopodobną przyczyną wężykowania przyczepy było jej przeładowanie i nierównomierne rozmieszczenie bagaży.

Jak ważne jest prawidłowy środek ciężkości obrazuje poniższy filmik.

Fatalny początek urlopu · fot. Bielskie Drogi


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.